Wymiana walut online – jak zaoszczędzić na urlopie?

W okresie urlopowym wiele osób zastanawia się jak zmniejszyć sumaryczna koszta wyjazdu. Wybór tańszego hotelu, wczesna rezerwacja środka transportu, wyjazd poza szczytem wakacyjnym – na tym oszczędzamy najczęściej. Oczywiście, istnieją także inne metody na poczynienie oszczędności. Jedną z nich jest wymiana gotówki w e-kantorze.

Stacjonarna wymiana walut – pieśń przeszłości

Przez długie lata wymiana walut kojarzona była wyłącznie z wizytą w kantorze stacjonarnym lub banku. Wyjeżdżając na zagraniczny urlop, byliśmy skazani na wymianę waluty w najbliższym punkcie, nie zdając sobie sprawy, czy owa wymiana jest dla nas korzystna, czy też jesteśmy naciągani na większy wydatek.

Kiedy wracaliśmy do kraju i chcieliśmy wymienić nadwyżkę na złotówki, okazywało się, że kantor oferuje o wiele niższą cenę niż w przypadku transakcji odwrotnej. W rezultacie wiele osób rezygnowało z wymiany, czekając na kolejną okazję wyjazdową. Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie i dzisiaj mamy pełną kontrolę nad naszymi finansami.

Kantor online – to się opłaca

Internetowy kantor wymiany walut to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Nie musimy już wybierać „na ślepo” i wierzyć, że trafiliśmy na korzystny kurs. Wymiana walut online to gwarancja najniższego spreadu, czyli różnicy między kupnem a kursem sprzedaży walut, co oznacza, że sprzedając nadwyżkę obcej waluty, możemy oczekiwać, że dostaniemy prawie tyle samo pieniędzy co w chwili kupna.

Wymiana waluty online jest bardzo prosta i nie zajmuje wiele czasu. Użytkownik musi zarejestrować się w serwisie, podać dane osobowe i wpisać numery dwóch kont – złotówkowego i walutowego. Większość kantorów udostępnia listę banków, z którymi mają podpisane umowy, dzięki czemu założenie konta walutowego w ich placówkach jest zupełnie darmowe. Po zrealizowaniu wstępnych formalności można w pełni korzystać z funkcjonalności platformy. A jest z czego korzystać!

Największą zaletą e-kantorów jest możliwość zakupu gotówki po preferowanym kursie. Użytkownik może zlecić zakup obcej waluty i ustawić kurs, aby system automatycznie zrealizował transakcję po osiągnięciu właściwej ceny. Idąc do kantoru stacjonarnego, godzimy się na aktualną cenę kursu, co w większości przypadków oznacza mniejszą lub większą stratę finansową. Dzięki kantorom internetowym mamy pełną kontrolę nad naszymi finansami i możemy sporo zaoszczędzić, nawet jeżeli nie wymieniany waluty regularnie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *