Home CODZIENNIE WIOSNĄ NA TRZEPAKU. ZIMĄ NA SANKACH

WIOSNĄ NA TRZEPAKU. ZIMĄ NA SANKACH

2017-02-05 3 komentarze

Mówią, że nie ma już wiosny na trzepakach, zimy na sankach i oblizywania batonów, zanim ktoś krzyknie, że spóła. Mówią nam, że chleb dziś nie smakuje jak przed wojną. Że procy się nie robi z patyków. A zamiast drewnianych mieczy z półek krzyczy do nas plastik.  Na prywatce nikt nie tańczy, bo akurat post na portalu zamieszcza, a listów w skrzynce jest masa. Tylko, że tych bez znaczenia. Piszą nam z banku, że tam zalega groszy z pięćdziesiąt. A Ty w głowę zachodzisz jak ten czas wygląda. Skoro o tych groszy parę papier muszą marnować. Mówią nam, że nie znamy smaku oranżady i kukułek u dziadka w szafeczce. Że tych lasów nie znamy, co się szałasy latem budowało. A zaraz za nim to jeszcze góry nie widzieliśmy, gdzie jak śniegiem poprószy, to jeden za drugim na sankach zjeżdżają. Do ostatniej mokrej skarpety. I ciągle patrzą kto zjedzie pierwszy.

A jeśli my znamy. My wiemy. Jeśli dzieciństwo na trzepaku spędzamy. A zimą to na sankach, z tej góry wysokiej się ścigamy. i też krzyczymy. Kto pierwszy. I też do domu wracamy, kiedy mokre już skarpety.

3 komentarze

You may also like

3 komentarze

Mama 2017-02-07 at 9:12 am

Kocham za te cudne posty. Świat się zmienia, bo ma takie prawa, dobrze ze te patyki z lasu jeszcze są dostępne

Reply
Okiem Alexa 2017-02-07 at 2:23 pm

Naprawdę piękne zdjęcia! Urokliwe u Was! Faktycznie często słychać o tym ile się zmieniło, że kiedyś było lepiej. Jednak na tym początkowym etapie sporo zależy od nas. Jeśli nie posadzimy dziecka na cały dzień przed telewizorem, a spędzimy czas na podwórku czy spacerze do pobliskiego park, nasze dzieci z całą pewnością docenią wspólnie spędzony czas!

Reply
To Dopiero Początek 2017-02-10 at 7:54 pm

Angela, jak miło do Ciebie zaglądać. Dodajesz mi sił kiedy mam już wszystkiego po kokardki.
Odpoczywam u Ciebie.
Fajnie, że jesteś 🙂
Trzymajcie się ciepło !!

Reply

Leave a Comment