Nowy rok szkolny – nowe problemy na ryku walutowym

Na początku września rynek walutowy zanotował gwałtowny wzrost złotego do kwoty 4,33 PLN/ EURO. Według analityków bankowych spowodowane jest to napiętymi relacjami handlowymi pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem. W związku z powyższą sytuacją i ryzykiem awersji, najbardziej korzysta na tym dolar.

Poprzez niekorzystny kurs walut online, a zwłaszcza naszego złotego, Amerykańska waluta która jeszcze w sierpniu musiała się bronić, a rynek giełdy nie był dla niej łaskawy głównie ze względu polityki pieniężnej Donalda Trampa, od początku września odrabia swoje straty.

Żelazna polityka prezydenta USA

Głównym powodem obecnego stanu rzeczy jest żelazna polityka prowadzona przez prezydenta USA odnośnie podniesienia cła na towary sprowadzane z Chin. Następnym powodem sprzyjającym wzrostowi dolara jest dobrze rozwijający się przemysł, który w miesiącu sierpniu zanotował bardzo duży wzrost. Jest to dobry moment na wymianę dolara poprzez kantor internetowy online.

Jednak ta wizja nie wydaje się utrzymać zbyt długo, amerykańskich biznesmenów niepokoi wrześniowa podwyżka stóp procentowych. Polska giełda nie najlepiej przyjmuje rządy obecnej władzy, zwłaszcza rynek finansowy. Zbliżające się wybory i wizja pozostania przy władzy obecnego ugrupowania powoduje zmniejszenie atrakcyjności polskich aktywów.

Kurs Euro wzrośnie

Z przewidywań bankowców wynika, że kurs euro wobec złotego na koniec września będzie w okolicach 4,35. W obecnej kondycji finansowej na rynkach giełdowych panuje straszna nerwowość, wszyscy inwestorzy z niepokojem obserwują działania polityków na świecie. W Polsce z uwagą śledzimy kampanie wyborcze.

W Ameryce wszystkie decyzje inwestorów zależne są od decyzji prezydenta, a angielski funt swoje notowania opiera na działaniach mających na celu wystąpienie Wysp Brytyjskich z Unii Europejskiej. Internetowy kantor wymiany walut codziennie zasypywany jest transakcjami wymiany dolara i funta w obie strony. Wymiana walut online nigdy nie oscylowała w granicach dwóch wartości pieniądza. W najbliższych miesiącach nie przewiduje się znacznych spadków czy diametralnych wzrostów na giełdzie światowej.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *