Inflacja w Polsce ma decydujący wpływ na kraje Unii Europejskiej

Według ekspertów o 2,5 procent w ciągu dwóch lat mają wzrosnąć ceny produktów na rynku polskim. Jest to jeden jak dotąd z najważniejszych, a zarazem najwyższych wyników inflacji w krajach wspólnoty. Porównywalny wzrost cen zanotowały jak do tej pory tylko Rumunia (3,4 procent) i Węgry (3 procent). W przewidywaniach analityków na najbliższe kilka lat żadne państwo nie uzyska większego niż Polska wzrostu cen.

Kurs walut online w najbliższym czasie nie będzie bardziej korzystny niż w aktualnym momencie. Przypomnijmy, że inflacja to jeden z podstawowych wskaźników gospodarki kraju. Służy głównie do waloryzacji rent i emerytur. W gospodarce duże znaczenie ma wzrost cen, zwłaszcza przy podejmowaniu nowych biznesów. Jak się często okazuje wiele z nich upada właśnie po ogłoszeniu wzrostu cen.

Dynamika inflacji cen

Na przestrzeni ostatnich 5 lat eksperci Związku Banków Polskich zauważyli dużą dynamikę w związku z inflacją cen. W ubiegłym roku zanotowano niewielki wzrost inflacji na przełomie 2 procent. Przewidywania najlepszych analityków wskazują na utrzymanie się obecnego trendu w 2018 roku. A obce waluty najczęściej zostają wymienione poprzez kantor internetowy online, tutaj na bieżąco odbywa się wymiana walut online. Prognozy na następne lata są nadal obiecujące, inflacja złotego może osiągnąć nawet 3,4 procent.

Wpływ na to będzie mieć ciągły spadek bezrobocia i wzrost minimalnej najniższej krajowej. Z przewidywań analityków biznesowych można jasno wynika że ruszy pełną parą branża nieruchomości. Cel inflacji jasno został wytyczony przez Centralny Bank Europejski. Niepokojący jednak jest wzrost rat kredytów. Prawie wszystkie kredyty posiadają zmienną stopę procentową. Stopy procentowe ściśle uzależnione są właśnie od wzrostu lub spadku wartości waluty online.

Wyższe raty kredytów

W związku z powyższym trzeba się przygotować na wyższe raty kredytów. Wzrost inflacji może także zasmucić inwestorów. Zauważyć stratę można na poniższym przykładzie. Jeżeli lokata jest oprocentowana na poziomie 2 procent a inflacja wskoczy na poziom 2,5 procent, to jasne jest że w tym momencie tracimy 0,5 procent. W tej sytuacji nie możemy liczyć na jakikolwiek zarobek na powyższej lokacie.

Głównym celem w obecnej sytuacji Narodowego Banku Polskiego jest utrzymanie inflacji w miarę na równym poziomie. Jednak rzeczywistość jest brutalna, ceny produktów i towarów rosną szybciej niż zakładali jeszcze na początku roku eksperci. W porównaniu z lipcem 2017 roku ceny na poszczególne produkty nieznacznie wzrosły, średnia wahała się na poziomie 2 procent. Wynika z tego że ceny diametralnie rosną a mamy dopiero środek roku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *