Home CODZIENNIE GÓRSKA LEGENDA- URLOP Z DZIEĆMI W SZCZYRKU

GÓRSKA LEGENDA- URLOP Z DZIEĆMI W SZCZYRKU

2018-01-07 2 komentarze

Sama nie wiem od czego powinnam zacząć. Może od początku. Od śniadania. Wróciłam po tym urlopie do domu i próbowałam odtworzyć wszystkie te smaki. Śniadania tam to najlepsze rozpoczęcie dnia. A o kawę, która jest gotowana według pięciu przemian chcesz prosić i prosić znowu i przy ostatnim łyku jeszcze raz poprosić o dolewkę. Jest pyszna! Sama Górska Legendaj jest przepiękna. Dwa urocze skandynawskie domki i apartamenty przystosowane w pełni dla rodzin z dziećmi. Na miejscu jest wszystko. Wanienki, krzesełka do karmienia, łóżeczka, nosidła, baldachimy! Jak urocze są te małe kąciki do spania dla dziecka. Ludzie, którzy tworzą to miejsce mają jakaś taką energię, która przyciąga. No po prostu masz ochotę po paru godzinach jazdy na nartach usiąść w kuchni, napić się tej pysznej kawy i porozmawiać z Panią, która spokojnie siedzi i ozdabia pierniki. I jak pięknie to robi! A jak cudownie pachną pierogi ruskie i te na słodko dla najmłodszych. I mój syn. Nie wiem jak to się dzieje, ale po godzinie czuje się jak w domu. A wieczorem, przed spaniem mówi mi, że on chce zejść na dół i powiedzieć wszystkim dobranoc. Na dole, po schodach, jest pięknie przygotowane pomieszczenie do zabawy. Tam w sezonie odbywa się przedszkole. Pani, która spokojnie pozwoli dzieciom pobrudzić łapki farbkami, żeby własnoręcznie mogły pomalować obrazy. A potem jeszcze stworzy dla nich prawdziwą salę balową. A Ty spokojnie możesz dopić tą pyszna kawę. w sezonie letnim jest basen, ależ chciałabym tam nogi moczyć! jeszcze tylko chwila do lata! A dla rodziców sauna i chwila ciszy.

Górska Legenda jest położona około 250 metrów od wyciągu Beskid Sport Arena, gdzie mój Stach postawił pierwsze kroki na nartach! Ależ byłam dumna! W sezonie na górze są organizowane zajęcia dla dzieci. Przedszkola narciarskie. Takie już dla trzylatków. Zabawy na śniegu i nauka jazdy na nartach. Sam Szczyrk ma około 40 km tras narciarskich. Jeśli chodzi o jedzenie- śniadania naprawdę polecam wykupić na miejscu, obiad na pewno pysznie zjecie w Gościńcu Salmopolskim. Mają świeże ryby i góralskie przysmaki.  Ale same apartamenty i domki są wyposażone w kuchnie, gdzie można spokojnie samemu przyrządzić posiłki.

Oprócz przedszkola narciarskiego w Szczyrku jest dużo pięknych miejsc, gdzie można udać się z dzieciakami. Na Białym Krzyżu możemy pojeździć na sankach i ulepić bałwana. Potem napić się ciepłej herbaty i zjeść domowy sernik w pobliskim schronisku. Jeśli nie uda nam się dotrzeć pieszo na Skrzyczne, to wjedziemy na samą górę kolejką. Warto dla tego widoku!

Adres www- TU

Facebook- TU

A po więcej klimatycznych miejsc zajrzyjcie TU

kombinezony Stach i Tosi u mnie jak co roku z Endo! Bardzo je polecam.

najpiękniejsze śniegowce jakie mi się trafiły! Do kupienia TU.  na hasło STASHKIM20 jest 20% rabatu na buty każdej marki, poza promocjami.

2 komentarze

You may also like

2 komentarze

Aan 2018-01-10 at 9:04 am

Piękne zdjęcia. Gdzie można dostać taką super brązową czapkę dla chłopca.

Reply
Angela 2018-01-10 at 9:40 am

To czapa elodie details 🙂

Reply

Leave a Comment