Home CODZIENNIE DZIEWCZYNKA JAK MAGNOLIA

DZIEWCZYNKA JAK MAGNOLIA

2016-04-24 10 komentarzy

W mojej sypialni, w oknie, jest prześwit. Ale tak dalej. Za oknem w sumie. Bo w około są bloki. Wszędzie są bloki, plac zabaw, samochody poupychane i ulica, co jak ją wylewali, to zapomnieli, że chodnik też powinien gdzieś tam być. A nie ma. Ale ten prześwit na niebo w sypialni zawsze mnie radował. Że chociaż tam widzę dużo zieleni, która wiosną wybucha i nawet nie wiesz której to nocy z łysych zmarzniętych badyli wykluło się cudowne życie. Kiedyś chodziłam tam na spacery. Bo tam, gdzie ta przestrzeń, to była polna droga, co jak popadało mocniej, to buty zawsze przemoczyłam. Kałuże pochowane między gęstą trawą. I drzewo. Czereśnie dzikie. Ile to osób minęłam po drodze, co okupowali gałęzie. Ale zawsze odrobina została. Dla ptaków chyba. Sama nie wiem. Lubię myśleć, że to dla ptaków, niech też nasycą brzuchy. Niech poczują jak słodkie jest lato, jak słońce potrafi osłodzić nam życie.

W mojej sypialni, w oknie, był prześwit. Jeszcze trochę go zostało, ale widzę teraz żurawie poustawiane i to wcale nie te, co serca mają gorące, a te wielkie, co bloki stawiają. I ten prześwit mi się zmniejsza. Wąsko się zrobi i kawał niebo znów mi zabrali. A ja właśnie pomyślałam, że zamiast tego, mogliby posadzić magnolie. Mnóstwo magnolii. Piękne duże różowe kwiaty, co rok przypominałyby jak cudownie do życia rodzi się wszystko, jak wiosna potrafi czarować. Bo to chyba czary są. Że te zamarznięte gałęzie zielenieją. Nie z zazdrości. Zielenieją z chęci życia. Zapach wiosennego deszczu i kałuże. Te, co się w trawie pochowały i buty mi zmoczyły. Magnolie tak jedna przy drugiej. Niechby mi tunel stworzyli z tych dumnych kwiatów. Taki, co jak do niego wejdę, to przypomnę sobie, że wraz z nimi narodziła się moja dziewczynka. Tak piękna jak magnolia. Tak wdzięczna jak wszystkie jej kwiaty. Tak magiczna jak wiosna, co budzi do życia wszystko, co zdążyło zamarznąć.

DSC_1649 DSC_1708 Antonina2 DSC_1545 Antonina1 DSC_1738 Antonina3 DSC_1536-2

Antonina4 DSC_1572 DSC_1691 DSC_1724 DSC_1741-2

10 komentarzy

You may also like

10 komentarzy

Okiem Alexa 2016-04-24 at 6:16 pm

Piękna Kruszynka!

Reply
LaMama.pl 2016-04-24 at 7:37 pm

Oj tak, magnolie są cudowne <3
Wyglądałyby znacznie lepiej niż kolejne betonowe bloki, ale Ty masz na codzień swoją cudowną magnolię od której na pewno ciężko oderwać wzrok

Reply
Beata 2016-04-25 at 6:22 am

Piękne magnolie – oby się spełniło 🙂 Antosia jest śliczna malutka drobniutka i widzę że Staś jest szczęśliwy że ma siostrzyczkę Rodzeństwo to siła Zawsze można się pokłócić pogodzić konspiracje knuć A dla nas dzieci to skarb nad skarby.

Reply
anisiwa 2016-04-25 at 6:56 am

Piękne zdjęcia ❤

Reply
Ania 2016-04-25 at 8:24 am

Ślicznie napisane. Cudowna córeczka, Malutka Magnolia. Na moim osiedlu jest podobnie, kiedy się trzy lata temu wprowadzałam dookoła mojego osiedla były łąki. A teraz blok za blokiem budują. Ale pozostał mi jeszcze mały lasek, na który mam widok z okna w kuchni i w salonie i szczerze mówiąc tylko to jeszcze dodaje mi otuchy. Właśnie ten widok. A w dzisiejszych czasach niestety ludzie zapominają o przyrodzie i o tym, że bez niej po prostu byśmy nie istnieli. Dlatego na moim co prawda nie za dużym tarasie, od trzech lat sadzę tyle kwiatów i ziół ile tylko się zmieści. A w tym roku po raz pierwszy posadziłam poziomki, mam nadzieję że wyrosną bo bardzo bym chciała aby mój synek mógł je latem sam zerwać i zjeść, a nie tylko te kupione w supermarkecie z plastikowego pudełka. Śliczne zdjęcia, super dzieciaczki, pozdrawiam.

Reply
Magda 2016-04-25 at 3:02 pm

Witaj! Cieszę się że przypadkowo znalazłam Twój blog bo pod koniec roku powitam na świecie nasze pierwsze szczęście 🙂 a fajnie tu u was! Mam nadzieję zainspirować się Twoją wyprawka i doświadczeniem.
Pozdrawiam gorąco!

Reply
Angela 2016-04-25 at 3:08 pm

<3 gratulacje! I cudownie, że do nas trafiłaś!

Reply
Ola 2016-04-25 at 7:59 pm

Pięknie piszesz i piękne wstawiasz do tego zdjęcia…oglądając i czytając twój blog przypominam sobię i magii która powinna być wyraźna i codzienna w tak szybko znika w koszu z brudnymi pieluchami lub w zlewie z zimną herbatą:-)

Reply
asia/wkawiarence.pl 2016-04-26 at 3:06 pm

posadziłam w roku ubiegłym dwie magnolie, jedna przetrwała. Ale ta jedna jedyna i tak maleńka jeszcze z kilkoma dopiero listkami tak cieszy jakby to drzewo już było uginające się pod kwiatami… maleństwo słodziutkie, moje dopiero się w brzuchu zaczyna przekręcać, bo te dwa pozostałe już dawno w realu się turlają

Reply
rolety zewnętrzne kraków 2016-05-31 at 2:15 pm

Pięknie, dzięki!

Reply

Leave a Comment