Czy kryzys gospodarczy dotknie Polskę? Co na to Unia Europejska?

Z przeprowadzonych badań TNS co trzeci polski bankowiec jest wysoce zaniepokojony obecną sytuacją polskiej gospodarki. Co czwarty badany uważa, że w ciągu pięciu lat w kryzysie pogrąży się cała Europa. Jeżeli wierzyć w zasadność tych badań, następne pięć lat jest decyzyjne dla naszej gospodarki.

Obecnie polska gospodarka może się pochwalić dość dobrymi osiągnięciami, produkt krajowy brutto urósł na przełomie ostatnich miesięcy o 5,1 procent. To jak twierdzą analitycy bardzo dobra wiadomość. Staliśmy się liderem wzrostu PKB w całej Unii Europejskiej. Drugim powodem do dumy jest spadek bezrobocia. Stopa bezrobocia jest o połowę niższa, co oznacza że pracy nie ma niewiele ponad 1 mln osób w Polsce. Ponadto w grudniu minionego roku minimalna kwota wynagrodzenia wyniosła 5 tysięcy brutto.

Obawy o kryzys gospodarczy

Skąd się biorą obawy o wybuch kryzysu gospodarczego skoro z punktu widzenia analityków wszystko działa bez zarzutu. Największą przyczyną kryzysu zdaniem wielu ankietowanych jest ogólna dezintegracja Unii Europejskiej. Wielu zauważyło że więzi łączące kraje wspólnoty zaczęły słabnąć, a gospodarka UE zaczyna popadać w regres. Na powyższe zadnie przytaczają często sytuacje związaną z Wielką Brytanią, Brexit i wystąpienie mocarstwa z Unii.

Jaki jest kurs walut online?

Kurs walut online w ostatnich miesiącach nie wskazuje na poprawę sytuacji. Kolejnym słabym ogniwem wspólnoty Unii Europejskiej jest ostatnio podupadająca Polityka Zagraniczna. Nie pomaga także fakt odmiennych zdań w kwestii obrony i bezpieczeństwa krajów wchodzących w skład wspólnoty. Mowa głównie o szeroko pojętym problemie uchodźców. Dodatkowo dochodzi wzrost zagrożenia atakami terrorystycznymi.

Kryzys w gospodarce UE

To wszystko według ankietowanych przekłada się na wystąpienie dużego kryzysu w gospodarce Unii Europejskiej a co za tym idzie w krajach do niej przynależących. Czy zasadna jest obawa o Polską gospodarkę? Osoby śledzące poczynania na rynku Polskiej gospodarki jasno stwierdzają ze obawy ankietowanych bankowców są niezasadne. W swoich tezach powołują się na Komisje Europejską, która prognozuje bardzo dobry rok dla gospodarki Polski.

Podporą dla Polski ma być większe wykorzystanie funduszów Unijnych, przy czym minimalne płace wzrosną wraz z wzrostem inflacji waluty online. Uspokaja także bankowców twierdząc ze sektor bankowy jest płynny i dobrze skapitalizowany. Przepływ i wymiana walut online jest na stabilnym poziomie. Z powyższego wynika, że Polska gospodarka rozkwita a wszelkie obawy i zagrożenia kryzysem są jak najbardziej nie na miejscu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *