Chińskie towary zalewają polski rynek – budżet na tym cierpi

E-handel z Chinami kwitnie, niestety polska gospodarka na tym cierpi. Zgodnie z Polskim prawem od wszystkich tych towarów powinien zostać odprowadzony podatek VAT. Dlaczego jednak tak się dzieje, że te pieniądze nie zasilają budżetu? Wiadomo, że towary z Chin czy Azji są o wiele tańsze od naszych regionalnych. Pomysł na zarobek jest bardzo prosty, kupić tam sprzedać w Polsce i wszystko bez wychodzenia z domu, doskonały pomysł na biznes online.

Oczywiście tracą na tym zwykłe polskie firmy, a przede wszystkim Państwo. Powyższe zakupy ułatwia kantor internetowy online, przez co bariera innej waluty nie stanowi już problemu. Z roku na rok Chińskie serwisy poszerzają swoją ofertę handlową, co za tym idzie rośnie liczba użytkowników. Z danych statystycznych jasno wynika, że ponad 30 procent internautów kupujących towary w sieci, robi zakupy poza granicami naszego kraju i korzysta z serwisu jakim jest kantor online. Są to zazwyczaj kraje Azjatyckie.

Wysoki wzrost tendencji zakupowej

Jest to bardzo wysoki wzrost tendencji zakupowej w porównaniu do dwóch lat wstecz, gdzie ilość kupujących waha się na przełomie 23 procent. Zdecydowanie największą stratę ponosi portal Allegro, który nie próżnuje i wymyślił podatek od większych paczek. Projekt jest dopiero w rządzie czekamy na dalsze informacje. Ponadto zapropagował kampanie mającą na celu pokazanie, że towary z Chin i Azji są zdecydowanie gorszej jakości. Pomysł sprawdził się w Szwecji, gdzie zakup towarów znacząco zmalał.

AliExpress konkurencją dla Allegro

Obecnie korzystanie z AliExpress stało się jeszcze łatwiejsze, a to wszystko za sprawą portalu Przelewy24, który umożliwia operacje finansowe, do nich zalicza się wymiana walut online. Ułatwieniem jest także brak przymusu posiadania karty kredytowej, za transakcje zarówno na AliExpress czy równie popularnym serwisie Alibaba zapłacimy zwykłym przelewem. Cała procedura jest dziecinnie prosta, płacimy jak na znanych polskich portalach aukcyjnych, następnie czekamy na przesyłkę. Waluty online wymieniają się automatycznie.

Z badań wynika, że obecnie co drugi Polak kupuje w serwisach internetowych, a co trzeci swoje zakupy robi na portalu AliExpress albo Alibaba w celach komercyjnych. Co piąty natomiast przyznaje, że produkty kupione w serwisach Azjatyckich sprzedaje dalej w kraju.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *