Amazon największa spółka na giełdzie, akcje rosną w zastraszającym tempie

Do tej pory jedyną spółką przodującą na amerykańskiej giełdzie była firma Apple, jej aukcje przez długi okres czasu znajdowały się na szczytach.  Niedawno okazało się, że na wyżyny giełdy amerykańskiej wyniosła się spółka Amazon. Ostatnio jest to bardzo popularna firma, która zatrudnia dużo pracowników, a swoim marketingiem przyciąga uwagę. Jak podają amerykańskie media, wartość spółki na giełdzie ostatnimi czasy nie spada, wynosi około bilion dolarów.

Firma Internetowa Amazon

Amazon to tak naprawdę typowa firma Internetowa zajmująca się sprzedażą produktów, rośnie w siłę poszerzając zakres swojego działania. Firma skupia się także na hostingu czy przetwarzaniu danych w chmurze, co automatycznie powoduje wzrost akcji na giełdzie. Dodatkowo firma dopuszcza możliwość wysyłki towaru za granice, dzięki temu możemy kupić przedmiot z niemieckiej strony Amazon, a zapłacić przez kantor internetowy online. Ciekawostką jest to, że Amazon został założony w 1994 i oficjalnie funkcjonował jako mała księgarnia Internetowa. Dopiero po pewnym czasie zaczęto dodawać w skład asortymentu płyty DvD, muzykę, sprzęty internetowe, produkty AGD itd.

Międzynarodowa współpraca

Amazon zaczął współpracować z wieloma krajami świata min. z Kanadą, Wielką Brytanią, Francją, Japonią czy Niemcami. Handel zagraniczny z roku na rok kwitł, dzięki wymianie walut online zakupy przez Internet zaczęły być dla wszystkich dostępne. Obecnie oddziały Amazon można spotkać w każdym kraju. W Polsce pierwsze centrale dystrybucyjne powstały w Bielanach Wrocławskich (28 październik 2014r) i w Sadach pod Poznaniem (29 październik 2014).  Kolejne dwa powstały trzy lata później w 2017 roku w Sosnowcu i Kołbaskowie koło Szczecina. Obecne notowania giełdy roztaczają wspaniałą wizje zysków dla powyższej spółki. Co za tym idzie liczba inwestorów gwałtownie rośnie.

Notowania Amazon zaskakują

W tym roku notowania Amazon z każdym miesiącem zaskakują. Od stycznia można zanotować wzrost o 75 procent, kurs jednej akcji firmy Amazon w miesiącu wrześniu br. wynosi 2075 dolarów. Całkiem niedawno bo około miesiąca temu podobne notowania osiągnął Apple. Jak widać giełda amerykańska posiada swoich dwóch potentatów, którzy wyznaczają trendy.

Przy czym jak notuje polska giełda, najbardziej wartościową spółką jest PKO BP. Jej majątek jest wyceniony na niecałe 50 mld zł. Jest to jak widać kropla w morzu polskiej gospodarki. Amazon jest dwukrotnie drożdży niż wartość całego PKB za rok 2017.  Według amerykańskich analityków ten rok ma być jeszcze lepszy dla spółki Amazon. Sprzedaż na giełdzie będzie dwa razy większa niż w 2017r. Szacunkowa kwota to 265mld dolarów. Z czego zysk z jednej akcji ma być potrojony.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *